O Firmie

WDX SA

O firmie WDX S.A.

WDX S.A. jest spółką publiczną notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z ponad 25-letnim doświadczeniem w dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, składowania i projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym. W sierpniu 2015 firma zmieniła nazwę z Wandalex S.A. na WDX S.A.

Poznaj naszą Historię

Oferta

W ofercie WDX znajdują się regały magazynowe, przenośniki taśmowe i rolkowe oraz wózki widłowe, a także kompleksowe rozwiązania dla automatycznych systemów transportu, kompletacji i składowania towarów. Ofertę uzupełniają projekty logistyczne, w ramach których firma oferuje wykonanie kompleksowych projektów lub standaryzację istniejących magazynów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą systemów magazynowych

Giełda Papierów Wartościowych

Od 1995 roku WDX posiada status spółki akcyjnej, która od 2000 roku posiada swoje notowania na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jako spółka giełdowa, WDX jest stabilnym i wiarygodnym partnerem w biznesie o ugruntowanej pozycji na rynku, zwłaszcza w obszarze projektowania i realizacji systemów logistycznych.

Dowiedz się więcej o historii WDX na Giełdzie Papierów Wartościowych

ISO

WDX S.A. Działa zgodnie z systemem jakości potwierdzonym międzynarodowym certyfikatem jakości ISO 9001:2008, przyznanym przez jedną z wiodących w światowym rankingu, niezależnych instytucji certyfikujących TÜV CERT. Przyznany certyfikat świadczy o gwarancji jakości produktów i usług oferowanych przez firmę WDX potwierdzając wysoką skuteczność i powtarzalność prowadzonych przez nas procesów operacyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi przyznanego certyfikatu ISO.

Produkcja

WDX S.A. posiada własne biuro projektowe i nowoczesny zakład produkcyjny systemów transportu bliskiego zlokalizowany w Zgierzu o powierzchni 20 503 m2 i mocach produkcyjnych wynoszących 30 000 ton stali rocznie. Spółka zależna Wandalex-Feralco zajmuje się produkcją zaawansowanych systemów regałowych w kooperacji z francuskim potentatem branżowym Feralco.

O nowych oferta pracy dowiesz się z naszej strony Kariera w WDX.

Dystrybucja i serwis

Firma oferuje pełną gamę produktów Doosan, Crown i Combilift, a także wynajem oraz serwis wszystkich marek wózków widłowych. Sieć serwisowa składa się z 6 oddziałów stacjonarnych i szeregu serwisów mobilnych.

Doświadczenie

Dokonaliśmy ponad 10 000 instalacji regałów magazynowych, w wyniku których powstało 8 000 000 miejsc paletowych. Wyprodukowaliśmy ponad 40 kilometrów systemów przenośników. Dostarczone przez WDX wózki widłowe pracują na potrzeby 3400 przedsiębiorstw. Systematycznie serwisujemy ponad 4000 wózków.

Klienci

Wśród Klientów, którzy zaufali WDX S.A. znajdują się znaczące firmy dystrybucyjne, m.in.:
Agata Meble, Amazon, Amica, Asmet, Bakoma, Bridgestone, Dohler, IKEA, ILS (InterCars), International Paper, Lancerto, Merlin.pl, Mueller, Neuca, Regis, Renault, Samsung, Smurfit-Kappa, ThyssenKrupp, TJX, TPV, TZMO.

Dane rejestrowe

Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydz. Gosp. KRS 0000118662. Jej kapitał zakładowy wynosi: 9.234.719 PLN i dzieli się na akcje o nominale 1,00 PLN. Spółka dysponuje kapitałami własnymi przekraczającymi kwotę 41.000.000 PLN.